Jdi na obsah Jdi na menu
 


O nás -historie

Dne 7.12 1969 v hostinci ,U Voříšku" se sešli fotbaloví fandové,aby založili svuj klub.Mezi zakladatele patřili například Stanislav Balek,Jaroslav Voříšek,Kramosilové otec a syn,Václav šustr,Karel a Vlastimil Tesař,Jiří Tuma,Vladimír Podzimek,Jiří Pechar senior,Fr.Kalista,Josef Zeman.Předsedou byl zvolen Kramosil Antonín,pokladníkem Jiří Pechar a jednatelem Jiří Tuma.Trenerem Stanislav Balek.

Historicky první mistrovské utkání IV.třídy sehrál fotbalový oddíl na podzim roku 1970 v Trhových Dušníkách.Po drtivé převaze zvítězila TJ Hvoždany 1:0 po centru St.Kramosila zaznamenal J.Zeman.Nastoupili: Zeman J,Tesař V,Kramosil St.,Benjak P.,Trefný Fr.,Smrž V.,Kalista F.,Zárybnický V.,Viktora M.,Voříšek J.,Šustr V.,Havlena M.,Pechar J.Mužstvo vedl S.Balek

Soutěžní ročník 1970/71 ,1.DRAHLÍN 29.,2.PEČICE 27.,3.OBORY 21.,4.LÁZ 21.,5.ROŽMITÁL 20.,6.HVOŽDANY 17., 7.TRH.DUŠNÍKY 17., 8.KOZÁROVICE 15., 9.LUHY 10., 10. OBECNICE B 3   V první polovině sedmdesátých let se mužstvo umístovalo vždy na předních místech v okresní soutěži.V tomto období přišli také noví hráči.Jako Havlena Fr.,Liška P.,Moulis B.,Trefný Fr.,Hudeček J.,Váně J.,Netušil J.,Janota Vl.,Stoklasa M.,Zeman M.,Pata K.,Štěpán M.,Fiala M.,Zárybnický P.,Zdeněk L.,Brda M.,Soldát K.,Fous P.,Krejčí M.

V první polovině osmdesátých let přišli další noví hráči a to hlavně fotbalisté z Březnice.Jednalo se o Zajíčka F.,Šimuna Z.,Komára M.,a Švejnohu V.,V tomto případě se jednalo o kvalitní hotové hráče,kteří zvýšili uroven fotbalu ve Hvoždanech.Dále přišli Šmatlák M.,Fous J.,Sečanský J. V tomto období MNV ve Hvoždanech zahájil akci ,Z" výstavbu nového fotbalového hřiště.

ROČNÍK 1985-86 POSTUP DO OKRESNÍHO PŘEBORU

1.HVOŽDANY      29 ., 2.LUHY  27., 3.OBECNICE  25 ., 4.OBOŘIŠTĚ  22., 5.TOCHOVICE B. 17., 6.DOL.HBITY 15., 7.PEČICE  14., 8.SOLENICE  14 ., 9.NEČÍN B.   10., 10.HŘÍMĚŽDICE     7

v roce 1986 založení žákovského mužstva.V té době žákovské mužstvo nastupovalo v sestavě:Štván M.,Fous M.,Liška M.,Štefan R.,Voříšek M.,Karlík J.,Kaprál M.,Kaprál D.,Hudeček M.,Hudeček D.,Hubinger J.,Tuma R.,Hudeček Vl.,Škudrna T.V roce 1987 přišli hráči kteří hrali v Březnici .Jednalo se o Zemana J.,Hudečka J. a Pechara T.

Po sestoupení fotbalového oddílu z okresního přeboru,začala soutěž ve 3.třídě.Toto období je časem,kdy zakládající fotbaloví hráči končí se svojí aktivní čiností a odcházejí.

 V roce 1997 se na základě většího počtu hráču zakláda ,B" MUŽSTVO.Trenéry se stávají Havlena a Kramosil.V roce 2000 dochází ke zrušení ,B" mužstva.Dále v roce 2003 z duvodu malého počtu žáku,došlo ke zrušení fotbalového oddílu žáku.Za osm let se do role trenéru zapsali mimo jiné :Kramosil S.,Zeman ,Hudeček  D.

...............